«Хөөмейниң ховар дээн күүседикчизи»

29 марта 2022, Вторник

Тываның А. С. Пушкин аттыг Национал ном саңының национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдизиниң  белеткээни 2022 чылдың март 29-та Россия Федерациязының алдарлыг артизи, Тываның улустуң хөөмейжизи, Тыва үндезин культура төвүнүң үндезилекчизи Конгар-оол Борисович Ондарның төрүттүнгенинден бээр 60 харлаанынга уткуштур Тываның улустуң хөөмейжилери база өөреникчилери Андрей Монгуш, Евгений Сарыглар болгаш хөөмейжиниң уруу Хүргүлек Ондарның «Хөөмейниң ховар дээн күүседикчизи» деп сактыышкыннарын бараалгаттывыс.