«Тывызыксыг Тывам» деп айтырыг-харыыларлыг хемчегни өөреникчилерге эрттирген

26 апреля, Пятница

Апрель 26-ның хүнүнде, национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдис ажылдакчылары, Кызылдың 15 дугаар гимназиязының 10 «в» клазының өөреникчилеринге «Тывызыксыг Тывам» деп аттыг айтырыг-харыыларлыг «Сээң оюннуң» деп хемчегни эрттиргеннер.

Уруглар ийи аңгы бөлүк болуп алгаш, «Шоколадтар», «Мармеладтар» деп аттарны боттары чогаадып адааш, аразында мөөрейлежип ойнааннар.

Ук хемчегге электроннуг презентацияның дузазы-биле тыва улустуң аас чогаалынга, чогаалчыларның чогаалдарынга, тыва дыл база амгы шагның тыва ырылар болгаш тыва чемнер дугайында айтырыгларга харыылааннар. Олар айтырыг бүрүзүнге тодаргай харыыларны берип, идепкейлиг киришкеннер.

Уруглар айтырыг-харыыларлыг оюннарга улуг сонуургалдыг киржип, ажыктыг, өөредиглиг чүүлдерни билип алганынга четтиргенин илереткеннер.