«Тывызыксыг Тывам»

1 апреля, Понедельник

Национал чурт-шинчилел болгаш чогаалдар килдизиниң ажылдакчылары «Тывызыксыг Тывам» деп солун хемчегни Кызылдың 15 дугаар лицейиниң 9 «ж» клазының өөреникчилеринге эрттирген.

Ук хемчегге электроннуг презентацияның дузазы-биле уругларга тыва чогаалдар, тоолдар болгаш тыва дыл, тыва чемнер база амгы үениң тыва ырылары болгаш киноларынга айтырыгларны салып, тайылбырны кылганнар.

Өөреникчилер айтырыг бүрүзүнге тодаргай харыыларны берип, оюнга идепкейлиг киришкеннер. Уруглар эрттирген хемчегни улуг сонуургал-биле дыңнап, көрүп, ажыктыг чүүлдерни билип алганынга четтиргенин илереткеннер.