Чаа ном

3 февраля, Суббота
Хүндүлүг номчукчулар, тыва чогаалдың мөгейикчилери!

Тыва Республиканың алдарлыг ажылдакчызы Юрий Көк-оолович Дарбаа «Шалык төрел бөлүктүң кыска төөгүзү» деп чаа номун Национал ном саңының фондузунга белекке берген.

"Тыным тудуш Шалык төрел бөлүүм солун төөгүлүг – ол чүс-чүс чылдар дургузунда ыйык-мыйыктыг амыдыралды, оңгул-чиңгилдиг орукту эрткен. Шалыктарның төөгүзүн чыып, чаңгыс дептер кылдыр үндүрүп көрзе деп бодал каш чыл бурунгаар башка кирген чүве" – Юрий Дарбаа.

Авторга Национал ном саңының мурнундан четтиргенивисти илередип, моон-даа соңгаар чаа чогаалдары немежиринге идегеп, демир-үжүү ылгын болурун күзедивис!