Енисейниң хүнү

25 сентября 2020, Пятница

Сентябрь 25-те 2020 ч. Тываның А. С. Пушкин аттыг национал библиотеказының национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдизиниң ажылдакчылары Кызылдың А. Б. Чыргал-оол аттыг уран-чүүл колледжи база Кызылдың саң-хөө болгаш хоойлу-дүрүм техникумунуң студентилеринге «Библиотечная Сибирь» деп видеороликтерни көргүскен.

Енисей хүнүн Тывада 2011 чылдан тура байырлап эгелээн. Бистен аңгыда Сибирь округунда Енисей хемниң унунда туттунган хоорайлар база чылдың-на аңгы-аңгы хемчеглерни эрттирип, демдеглеп турар.

Студентилер видеороликтерни улуг сонуургал-биле көрүп, боттарының билир хоорайларын сактып адап турганнар. Хемчегниң төнчүзүнде уругларның билиин быжыглаары-биле мини-викторинаны килдистиң ажылдакчылары эрттирген.