«Өндүр өгбем чагыы»

27 января, Четверг

Өвүр кожуунуң Саглы сумузунуң мурнакчы малчыны, көдээ ажыл-агыйның хоочуну, улуг эневис, «Маадыр ие» деп хөрек демдээниң эдилекчизи база сумунуң улуг назылыгларының бирээзи Кыдай Давааевна Монгуштуң чагыг-сүмези.

Тываның А. С. Пушкин аттыг Национал ном саңының национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдизиниң ажылдакчыларының белеткээни «Өндүр өгбем чагыы» деп видеону бараалгаттывыс!

#Тува #Тыва #КультураТувы #Нацбиблиотека17 #Шагаа_2022 #НомДелгеглгези #Чанчылдар #конкурсшагааМКРТ