"Тыва дылым" деп төптүң ийиги кичээли

26 января 2021, Вторник

2020 чылдың декабрь айда Тываның Пушкин аттыг национал библиотеказының национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдизинде «Тыва дылым» деп төптү ажыткан.

Бирги кичээлди филология эртемнериниң кандидады Серээдар Надежда Чылбаковна «Интернет четкизинде Тыва дылдың байдалы» деп кичээлди онлайн хевирге эгелээн.

Бөгүн, январь 26-да, ийиги кичээл болуп эрткен. Ооӊ ады «Төрээн дылывыс – күчүлүг чепсээвис».

Бо кичээлге тыва шүлүк чогаалының дугайында Тыва Национал театрның литература кезээниң удуртукчузу, аныяк шүлүкчү, очулдурукчу Эрик Олегович Норбу видео хевирге сонуургадып, чугаалап көргүскен.