Объявлен конкурс «Авам сөӊнээн тыва дылым».

22 октября 2018, Понедельник

Ко Дню тувинского языка отдел национальной и краеведческой литературы Национальной библиотеки им. А. С. Пушкина РТ объявляет конкурс «Авам сөӊнээн тыва дылым».

Тыва дыл хүнүн уткуштур Тыва Республиканың А. С. Пушкин аттыг национал ном саңының  национал болгаш чурт-шинчилел чогаалының килдизи культура ажылдакчыларынга болгаш сургуулдар аразынга  «АВАМ СƟҢНЭЭН ТЫВА ДЫЛЫМ» деп мөөрейни ноябрь 1-ниң хүнүнде эрттирер.

Положение конкурса «Авам сөӊнээн тыва дылым».